Blog

Získala jsem jistotu

Eliška fotkaVystudovala jsem obchodní akademii obor Účetnictví. Maturovala jsem v roce 2012. Sehnat v té době práci v účetní bylo s mými nulovými zkušenostmi nemožné. Všude chtěli min. 1-2 roky praxe, a tak jsem šla na brigádu mimo obor. Nakonec jsem zakotvila v reklamní agentuře. Bylo to tam fajn, ale pořád jsem cítila, že chci zkusit práci účetní. Ve škole mě to totiž moc bavilo a chtěla jsem zjistit, zda mi to půjde i v reálu????.

 

Letos na jaře jsem se konečně odhodlala vyjít ze svých zajetých kolejí a zkusit něco nového – udělat krok dopředu. Chtěla jsem změnu. Procházela jsem nabídky práce a našla tam i inzerát od E-Cons. Když jsem si prohlédla jejich stránku, udělala na mě dobrý dojem. Rozhodla jsem se pro finální krok, a to poslat svůj životopis. Druhý den mi volali a po krátkém „oťuknutí“ mě pozvali na první kolo pohovoru. To se skládalo z testů z účetnictví a angličtiny. Nic hrůzostrašného – troufám si tvrdit, že maturita z účta byla o dost těžší????. V prvním kole jsem obstála, a tak následovalo kolo druhé. Vedla ho moje budoucí vedoucí Gabča. Během obou kol panovala příjemná, přátelská a uvolněná atmosféra. Nebyl problém, že nemám žádnou pracovní zkušenost v oboru. A že dálkově studuji. To pro mě bylo velmi důležité. Proto jsem nehledala další nabídky a čekala, jak to dopadne.

Při pohovoru mě Gabča strašila až odrazovala, že budu muset vstřebat spoustu informací. Tuto „taktiku“ strašení během pohovorů jsem se dočetla již předtím v příbězích na jejich webu. Vzhledem k mojí předchozí pracovní zkušenosti mě ale nevyděsila. Nebála jsem se. Věděla jsem, že to chci dělat a když nezačnu teď, tak už třeba nikdy. A toho bych mohla jednou litovat. To jsem nechtěla. Když se blížil datum nástupu, začala jsem být nervózní. Budou ti lidé přátelští? Drží se svých firemních hodnot, které prezentují na stránkách? Já jim docela věřila, ale kamarádi mě chtěli držet nohama na zemi. Nepovedlo se????. Když nastal den D a já poprvé přišla do E-cons, čekalo mě přátelské prostředí. Postupně zjišťuji, že se lidé tady opravdu drží svých hodnot a nabádají k tomu i ostatní.

Za ty čtyři měsíce, co tu pracuji, se již orientuji v účetních SW. Získala jsem jistotu při zpracování dokladů a párování banky. Zpracování každé firmy je sice trochu jiné, ale při každém dalším pořizování dokladů jsem suverénnější. Podle mě jsou nejzákeřnější různá vyúčtování energie a cesťáky. Nicméně věřím, že je brzy překonám a řešení těchto dokladů bude hračka????. Aby bylo jasné, že jsem odvedla svou práci dobře, kontrolují ji po mě zkušenější kolegyně. Ty mi poté dávají zpětnou vazbu o správnosti zaúčtování. Pokud si nejsem jistá, můžu bez obav přijít za kteroukoli z nich. Pomůžou mi. Zatím se mi nestalo, aby mne, byť pohledem, odmítly????. Samozřejmě se snažím přicházet s nějakým vlastním řešením. Nespoléhat na to, že mi to jen tak řeknou. Být tak více samostatná. Ale chce to trochu času. Chodit jsme se také nenaučili za den, ne?

V E-Cons pracuji od srpna jako účetní asistentka. Líbí se mi tu. Mám ráda čísla, baví mě. Práce účetní mi nepřijde jako nuda, jak si někteří lidé myslí. Jsem ráda, že se mi stále potvrzují počáteční pocity z jejich – vlastně dnes už našeho „hlásání“ na webu????. Souhlasím, že pro někoho těch informací na začátku zaučení může být fakt hodně na vstřebaní, ale mně to zatím nepřijde. Tak snad mi to i vydrží????.

 

Autor: Eliška Adamcová, Accounting Consultant Assistant

Kde nás najdete?


E-Consulting Czech s.r.o.
RUBÍN OFFICE CENTER
Sokolovská 192/79
186 00 Praha 8 - Karlín

+420 251 566 571
info@e-cons.cz
www.e-cons.cz

IČ 27145107
DIČ CZ27145107

E-Consulting Czech s.r.o.
Mlýnská 326/13
602 00 Brno

+420 251 566 571
info@e-cons.cz
www.e-cons.cz

IČ 27145107
DIČ CZ27145107

E-Consulting Slovakia s.r.o.
Boženy Němcovej 8
811 04 Bratislava

+421 220 545 107
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.e-cons.cz

IČ 45330697
DIČ SK2022963624

E-Consulting Poland Sp. z o.o.
12/3 Włodkowica Street
Wroclaw - Poland

+421 220 545 107
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.e-cons.cz

IČ 8971799257
DIČ PL8971799257

Stýská se vám po našem starém webu? Uchovali jsme jej pro vás v archivu.

Sledujte nás na sociálních sítích