Blog

Přijde mi super ten přesah

fotka Týnka Kubáčková

Během jednoho chladného prosincového odpoledne jsme se sešli a popovídali si s Týnkou Kubáčkovou. Naší novou posilou. Zajišťuje pro náš IT podporu v nových projektech. Nad šálkem kávy, na níž je prý závislá, jsme se bavili o tom, jaká byla její cesta do E-Cons. Čím vším si prošla a co může IT znamenat pro účetní firmu.

 

Týnko, co přesně studuješ? 
Studuju na ČVUT fakultu elektrotechnickou, Informatiku.

Co to znamená?
Primárně se tam učíme programovat. Máme také hodně vysokoškolské matematiky. Takže spousta teorie a tak. Výsledkem je to, že budu programátor.

To zní zajímavě.
Baví mě to. Asi bych nechtěla programovat osm hodin denně, ale IT mě baví a chtěla bych v něm pracovat.

A jak to bylo na začátku. Chtěla jsi jít jenom na Informatiku?
Já jsem nejdřív chtěla jít na medinu. Ale pak jsem se dostala do jednoho studentského programu od Microsoftu a tam jsem si k IT našla vztah. To potom rozhodlo, že půjdu studovat informatiku.

Co to bylo za program?
To je vlastně program pro středoškoláky, primárním cílem je probudit v mladých lidech zájem o IT. Pomoct jim v tomto odvětví nastartovat kariéru. Měli jsme různé kurzy, primárně na Microsoft technologie, takže programování v C# a síťařinu v Microsoft Azure.

A jak souvisí to, co děláš v E-Cons s tím, co děláš ve škole?
V podstatě moc ne. To, co dělám tady, má souvislost s IT, takže uplatním to, že mám techničtější znalosti než běžný zaměstnanec E-Cons. Proto mám na starosti i IT projekty. Nevím, co ze mě za pět let bude, ale chci toho zkusit co nejvíc.

A jak se ti tu líbí? 
Určitě bych tu ráda nějakou dobu zůstala, protože mě to baví a při tom studiu mi to vyhovuje. To, jaký jsou tady podmínky. Jaký je tady kolektiv, jakou mám tady pracovní náplň a tak.

Co přesně tedy máš na starosti? 
Snažíme se teď hodně inovovat. Zavádíme nové technologie, nový software, takže to je moje práce. Teď implementuju a nasazuju nový software. Mám to kompletně na starost. 

Ty tedy vybíráš, který software by měl být dobrý.
Samozřejmě za pomoci lidí z účta, protože to je zase věc, ve které se já nevyznám. Pak zprostředkovávám komunikaci. Dohlížím na to, aby všechno probíhalo v pohodě. Řeším taky GDPR, což je vlastně úplně nová záležitost.

Co to přesně pro tebe znamená? 
GDPR jsou nové zákony pro ochranu osobních údajů. Bez mého podpisu například nikdo nemůže použít moje osobní údaje. A to je trochu právničina. To mně připadá úplně úžasný, že se díky E-Cons dostanu k věcem, k nimž bych se v normální IT společnosti vůbec nedostala.

Tak to je skvělé. Co dál máš na starosti?
Je tu ještě eDoCat. To je úložiště, do kterého nám klienti nahrávají doklady. Bude to uzpůsobené přímo pro naše potřeby tak, aby si to holky z účta mohly líp vyfiltrovat a lépe se jim pracovalo. Teď máme testovací provoz. Potom řeším nový
software pro účetnictví, také ho budu nasazovat. Také vyvíjíme nový mzdový software, Triu, kde jsme řešili, jak fungují mzdy, docházka a pracovní poměry. Prostě, kdybych pracovala vyloženě v nějaké společnosti, která vyvíjí mobilní aplikace, tak se k tomu nedostanu. Takže, přijde mi super ten přesah.

Týnko, díky moc za rozhovor.
Není zač!

Autor: Petr Pavlíček a Kristýna Kubáčková

 

Kde nás najdete?


E-Consulting Czech s.r.o.
RUBÍN OFFICE CENTER
Sokolovská 192/79
186 00 Praha 8 - Karlín

+420 251 566 571
info@e-cons.cz
www.e-cons.cz

IČ 27145107
DIČ CZ27145107

E-Consulting Czech s.r.o.
Mlýnská 326/13
602 00 Brno

+420 251 566 571
info@e-cons.cz
www.e-cons.cz

IČ 27145107
DIČ CZ27145107

E-Consulting Slovakia s.r.o.
Boženy Němcovej 8
811 04 Bratislava

+421 220 545 107
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.e-cons.cz

IČ 45330697
DIČ SK2022963624

E-Consulting Poland Sp. z o.o.
12/3 Włodkowica Street
Wroclaw - Poland

+421 220 545 107
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.e-cons.cz

IČ 8971799257
DIČ PL8971799257

Stýská se vám po našem starém webu? Uchovali jsme jej pro vás v archivu.

Sledujte nás na sociálních sítích